Czartery jachtów na Kanale Elbląskim

Jezioro Drużno

Kanał Elbląski - Jeziora


 Zobacz wszystkie zdjęcia z galerii

Jezioro Drużno

To malownicze jezioro, znane także pod nazwą Drużno, należy administracyjnie do Żuław Wiślanych. Pod względem geograficznym znajduje się ono na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i wchodzi w skład Zalewu Wiślanego. Jest to płytki deltowy zbiornik o głębokości do 1,5 m głębokości i o powierzchni 1446,0 ha. Zbiornik ten stanowi miejsce ujścia niewielkich rzek i cieków wodnych. Przez jezioro Drużno przebiega wodny szlak Kanału Elbląskiego.

W 1966 roku akwen jeziora Drużno wraz z przylegającymi do niego terenami zostały objęte rezerwatem przyrody, co miało na celu ochronę miejsc lęgowych ptactwa wodnego i błotnego. Obszar jeziora charakteryzuje się bogactwem fauny i flory z licznymi gatunkami ptactwa, ryb, ssaków oraz bujną szatą roślinną. Jezioro Drużno to jedno z najpiękniejszych jezior na szlaku Kanału Elbląskiego.

Po jeziorze Drużno pływamy tylko i wyłącznie wyznaczonym torem wodnym, zboczenie z drogi będzie skutkowało koniecznością czyszczenia śruby. Podczas cumowania przy brzegu należy wziąć pod uwagę fakt iż mogą wystąpić wahania głębokości. Przy mocnych wiatrach południowych poziom wody w jeziorze Drużno obniża się, w przypadku występowania zaś mocnych wiatrach południowych poziom wody się podnosi. Także może się zdarzyć sytuacją taka iż rano pod kilem nie będzie wody…


Wszystkie zdjęcia w serwisie objęte są prawami autorskimi. Powielanie ich, kopiowanie, udostępnianie bez zgody autora zabronione.

JEZIORO DRUżNO

To malownicze jezioro, znane także pod nazwą Drużno, należy administracyjnie do Żuław Wiślanych. Pod względem geograficznym znajduj (...)
GALERIA FILMÓW

jeziora na Kanale Elbląskim


Jezioro Piniewo

Jeziorak

Jezioro Sambród

Partnerzy witryny Kanał Elbląski

Chcesz być informowany o wydarzeniach, promocjach ?
Zapisz się na nasz Newsletter.