Czartery jachtów na Kanale Elbląskim

Kanał Dobrzycki

Kanał Elbląski - Kanały


Kanał Dobrzycki

Kanał Dobrzycki zlokalizowany jest w obszarze Pojezierza Iławskiego , łączy jezioro Jeziorak z jeziorem Ewingi. Jest on najstarszym tego typu kanałem w naszym kraju. Historia Kanału Dobrzyckiego sięga początku XIV wieku, kiedy to mieszczanie wywodzący się z Zalewa uzyskali zgodę krzyżackiego komtura na wykopanie kanału celem spławiania zboża i drewna poprzez rzekę Drwęcę i Wisłę do Bałtyku. Kanał Dobrzycki został wykopany w latach 1331-1334, długość kanału wynosi 2700 metrów, jego tor jest kręty i wąski, co bardziej jest typowe dla rzeki niż kanału wodnego. Nad jego powierzchnią przebiegają linie energetyczne oraz most drogowy z prześwitem 3,75 metra. Pływanie hausbotem po Kanale Dobrzyckim nie stanowi żadnego problemu, płynąc jachtem żaglowym należy złożyć maszt. Do dyspozycji wodniaków znajdują się dwa pomosty cumownicze zlokalizowane na wschodnim brzegu Kanału Dobrzyckiego. Pierwszy zaraz za wejściem z Jezioraka, drugi zaraz za mostem drogowym. Z pomostu przy moście drogowym do miejscowości Dobrzyki mamy około 1 km., znajduje się tu kościół którego historia sięga XIV wieku oraz sklep spożywczy.


Wszystkie zdjęcia w serwisie objęte są prawami autorskimi. Powielanie ich, kopiowanie, udostępnianie bez zgody autora zabronione.

KANAł DOBRZYCKI

Kanał Dobrzycki zlokalizowany jest w obszarze Pojezierza Iławskiego , łączy jezioro Jeziorak z jeziorem Ewingi. Jest on najstarszym tego typ (...)
GALERIA FILMÓW

kanały na Kanale Elbląskim


Rzeka Elbląg

Kanał Ostródzki

Kanał Bartnicki - Ducki

Partnerzy witryny Kanał Elbląski

Chcesz być informowany o wydarzeniach, promocjach ?
Zapisz się na nasz Newsletter.