Czartery jachtów na Kanale Elbląskim

Pasłęk

Kanał Elbląski - Miejscowości


Pasłęk

Początki Pasłęka sięgają XIII wieku – miejscowość należała do ówczesnej krainy Prusy Górne. Pod względem geograficznym miasto Pasłęk ulokowane jest w obecnym województwie warmińsko-mazurskim na obszarze Pojezierza Iławskiego, w Krainie Kanału Elbląskiego. Przez północną część miasta przepływa rzeka Wąska, która uchodzi do jeziora Drużno.

Pasłęk posiada wiele zabytków, które stanowią jedną z największych atrakcji turystycznych miasta. Interesującym punktem, jaki znajdziemy w Pasłęku jest Stare Miasto wraz z jego unikatową architekturą, murami miejskimi, basztami oraz bramami. Obiektem wartym odwiedzenia jest zamek krzyżacki, który został zrekonstruowany w latach 60. ubiegłego wieku – na jego konstrukcję składają się trzy skrzydła wraz z wieżami i z otwartym prostokątnym dziedzińcem. Innym ciekawym zabytkiem architektonicznym w Pasłęku jest pochodzący z XVI wieku gotycki kościół pod wezwaniem Św. Bartłomieja, neogotycki kościół Św. Jerzego oraz gotycki ratusz. Ważnym punktem dla miłośników przyrody jest Park Ekologiczny w Pasłęku, turystom z najmłodszymi pociechami szczególnie polecamy plac zabawa zlokalizowany na Placu Tysiąclecia – niezwykły park rekreacyjny dla dzieci i młodzieży, z wydzielonymi strefami gier, zabaw i ćwiczeń.

Naprawdę warto zatrzymać się przy pochylni Oleśnica lub Kąty, skąd rowerem do Pasłęka dotrą Państwo wciągu 30 minut (9 km.). Alternatywą jest zamówienie taksówki – Taxi Karol (733 325 766), Taxi 7 (608 861 028). A po drodze czeka Państwa niezwykła atrakcja, w miejscowości Krasin mogą Państwo zasmakować potraw ze ślimaków serwowanych w Bistro Ślimaka.

Autorem filmu oraz zdjęć z drona jest Piotr Jurczyk 

https://www.youtube.com/channel/UCtWzflCGoszcUkrpKx1QW9Q


Wszystkie zdjęcia w serwisie objęte są prawami autorskimi. Powielanie ich, kopiowanie, udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Prognoza pogody Pasłęk

Prognoza pogody na Kanale Elbląskim, w miejscowości Pasłęk

PASłęK

Początki Pasłęka sięgają XIII wieku – miejscowość należała do ówczesnej krainy Prusy Górne. Pod względem geograficznym miasto Pas
GALERIA FILMÓW

miejscowości na Kanale Elbląskim


Partnerzy witryny Kanał Elbląski

Chcesz być informowany o wydarzeniach, promocjach ?
Zapisz się na nasz Newsletter.