Czartery jachtów na Kanale Elbląskim

Iława

Kanał Elbląski - Miejscowości


Iława

Iława leży na pojezierzu Iławskim, w województwie warmińsko-mazurskim, na południowym brzegu Jezioraka – najdłuższego jeziora w Polsce oraz piątego pod względem powierzchni. Przed wojną Iława należała do Prus, natomiast po wojnie została włączona do Polski. Iława była i jest jednym z najbardziej rozwijających się miast na Warmii i Mazurach. To malownicze miejsce należy do Zielonych Płuc Polski - obszaru charakteryzującego się czystym powietrzem i różnorodnością systemu przyrodniczego. Iława jest ośrodkiem wypoczynkowym, paraolimpijskim i turystycznym. W granicach administracyjnych Iławy leży największa śródlądowa wyspa - Wielka Żuława na Jezioraku. Sama powierzchnia Iławy jest pokryta licznymi lasami i terenami zielonym. Pojezierze Iławskie jest uznawane za jeden z najpiękniejszych terenów w naszym kraju. W lesie, tuż pod Iławą znajdują się dwa ośrodki wczasowe: Telewizji Polskiej (Sarnówek i Tłokowisko), do których zjeżdżają się dziennikarze na wypoczynek. Z Iławy można dopłynąć aż do Morza Bałtyckiego poprzez jezioro Jeziorak i zabytkowy, unikatowy na skalę światową Kanał Elbląski.

Bliskość Jezioraka oraz usytuowanie miasta sprzyja rozwojowi sportów i rekracacji, na terenie miasta znajdują się liczne szlaki turystyczne (piesze, rowerowe), szlaki kajakowa. Przede wszystkim Iława jest bardzo dużym ośrodkiem sportów wodnych, zlokalizowane są tu liczne przystanie jachtowe i firmy czarterowe, gdzie bez problemu można wynająć jachty żaglowe czy motorowe min. „Pod Omegą”, „Port Iława”, „Ekomarina Iława”, „Barakuda” na Wielkiej Żuławie, „Biskaje”, „Przystań Skarbek”.

Iława to nie tylko piękna przyroda, będąc w mieście możliwe jest podziwianie zabytków architektonicznych, takich jak między innymi pochodzący z XIX wieku neobarokowy Ratusz, gotycki kościół Przemienienia Pańskiego z XIV wieku, fragmenty murów miejskich, fosa, młyn wodny na rzece Iławka, dworzec kolejowy. W samej Iławie pełno jest pensjonatów, hoteli, restauracji i tawern. Odbywają się tu liczne imprezy kulturalne i sportowe. Co roku odbywają się „Regaty o Błękitną Wstęgę Jezioraka” zaliczane do Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Miasto nazywane jest letnią stolicą jazzu tradycyjnego ze względu na organizowany tu najstarszy festiwal tego gatunku muzyki w Europie - Old Jazz Meeting „Złota Tarka”.


Wszystkie zdjęcia w serwisie objęte są prawami autorskimi. Powielanie ich, kopiowanie, udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Prognoza pogody Iława

Prognoza pogody na Kanale Elbląskim, w miejscowości Iława

IłAWA

Iława leży na pojezierzu Iławskim, w województwie warmińsko-mazurskim, na południowym brzegu Jezioraka – najdłuższego jeziora w Polsce (...)
GALERIA FILMÓW

miejscowości na Kanale Elbląskim


Partnerzy witryny Kanał Elbląski

Chcesz być informowany o wydarzeniach, promocjach ?
Zapisz się na nasz Newsletter.