Czartery jachtów na Kanale Elbląskim

Jezioro Piniewo

Kanał Elbląski - Jeziora


Jezioro Piniewo

Jezioro Piniewo znany jest także pod nazwą Budwity lub Jezioro Budwickie, zlokalizowane jest na północ od wsio Budwity. Jezioro Piniewo to jezioro rynnowe o słabo rozwiniętej linii brzegowej. Posiada ono twarde dno o regularnej powierzchni i wysokich brzegach. Przez jezioro Piniewo przebiega wodny szlak Kanału Elbląskiego. Przy budowie Kanału Elbląskiego poziom jeziora Piniewo został obniżony niemal 5 metrów. Zostało ono połączone z jeziorem Sambród oraz z jeziorem Drużno za pośrednictwem sztucznego przekopu. Akwen ten zajmuje powierzchnię 45,1 hektarów, a jego maksymalna głębokość osiąga do 8 metrów. Jezioro Piniewo jest zarybione przez takie gatunki ryb jak szczupak, lin czy sandacz. W okresie letnim jezioro Piniewo jest gęsto porośnięte wodną roślinnością, jest duże prawdopodobieństwo czyszczenia śruby napędowej. Na południowym brzegu jeziora zlokalizowany jest folwark Karczemka wchodzący w skład „Gościńców Kanału Elbląskiego i Jezioraka”, oferujący swoim gością zabiegi Spa oraz dania kuchni lokalnej. Tuż przy folwarku jest pomost cumowniczy, podchodzimy powoli zwracając uwagę na roślinność i głębokość.


Wszystkie zdjęcia w serwisie objęte są prawami autorskimi. Powielanie ich, kopiowanie, udostępnianie bez zgody autora zabronione.

JEZIORO PINIEWO

Jezioro Piniewo znany jest także pod nazwą Budwity lub Jezioro Budwickie, zlokalizowane jest na północ od wsio Budwity. Jezioro P (...)
GALERIA FILMÓW

jeziora na Kanale Elbląskim


Jezioro Drużno

Jeziorak

Jezioro Sambród

Partnerzy witryny Kanał Elbląski

Chcesz być informowany o wydarzeniach, promocjach ?
Zapisz się na nasz Newsletter.