Czartery jachtów na Kanale Elbląskim

Siemiany

Kanał Elbląski - Miejscowości


Siemiany

Siemiany to niewielka wieś, położona w jednym z najpiękniejszych zakątków naszego kraju, w centrum parku krajobrazowego, na wodnym szlaku Kanału Elbląskiego, nad brzegiem malowniczego jeziora Jeziorak – najdłuższego jeziora w Polsce. Historia miejscowości sięga początku XVIII wieku, kiedy to pojawili się pierwsi osadnicy, pod koniec XVIII wieku miejscowość liczyła już kilkadziesiąt zabudowań.

W Siemianach umiejscowiona jest akcja popularnej powieści Zbigniewa Nienackiego pod tytułem „Nowe przygody Pana Samochodzika”, w związku z czym już za PRL-u wioska ta cieszyła się zainteresowaniem ze strony turystów. Obecnie Siemiany to typowa miejscowość turystyczna, która przyciąga licznych turystów, w szczególności miłośników żeglarstwa, sportów wodnych, a także osoby doceniające aktywny wypoczynek. W związku z tym na terenie Siemian znajdziemy wiele miejsc noclegowych, większość zabudowań to domy wypoczynkowe, pola namiotowe czy prywatne kwatery na wynajem.

Nad brzegiem Jezioraka powstały liczne przystanie jachtowe: Ekomarina Siemiany, Kurka Wodna, Jachtklub Liwa, Jachtklub Vega, binduga w centrum koło wieży widokowej. W miejscowości jest kilka sklepów spożywczych, oraz kilka punktów gastronomicznych, gdzie można nabyć świeżą rybę, zasmakować kuchni Lokalnej, a nawet kuchni gruzińskiej, do najbardziej znanych zaliczyć można tawernę Szopę, tawernę Cykada, Kurkę Wodną, bar z kuchnią gruzińską Na Skarpie. W pobliżu miejscowości Siemiany znajdują się liczne rezerwaty przyrody, kilka mniejszych jezior (Jasne, Szwalewskie, Urowiec, Czerwica, Perkun). Jezioro Jasne słynie z wyjątkowo czystej i przejrzystej wody (przejrzystość wody sięga do 15 m.) Spacerując po okolicznych lasach spotkać można rzadkie gatunki ptactwa np.: bieliki czy głuszce. W sezonie wakacyjnym w Siemianach odbywają się liczne imprezy plenerowe koncerty, regaty na Jezioraku. Siemiany to po Iławie druga największa baza żeglarska na Jezioraku.


Wszystkie zdjęcia w serwisie objęte są prawami autorskimi. Powielanie ich, kopiowanie, udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Prognoza pogody Siemiany

Prognoza pogody na Kanale Elbląskim, w miejscowości Siemiany

SIEMIANY

Siemiany to niewielka wieś, położona w jednym z najpiękniejszych zakątków naszego kraju, w centrum parku krajobrazowego, na wodnym szlaku (...)
GALERIA FILMÓW

miejscowości na Kanale Elbląskim


Partnerzy witryny Kanał Elbląski

Chcesz być informowany o wydarzeniach, promocjach ?
Zapisz się na nasz Newsletter.