Czartery jachtów na Kanale Elbląskim

Rzeka Elbląg

Kanał Elbląski - Kanały


 Zobacz wszystkie zdjęcia z galerii

Rzeka Elbląg

Rzeka Elbląg jest jedną z rzek na Żuławach Wiślanych. Jej długość wynosi około 20 km. Wypływa z jeziora Drużno, uchodzi do wód Zalewu Wiślanego. Jest ważną arterią, łączy szlak Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego (jeziora :Jeziorak, Ewingi, Drwęckie, Płaskie, Szeląg Mały) z Elblągiem i Zalewem Wiślanym.

Poprzez Kanał Jagielloński i Nogat posiada połączenie z Wisłą, a Kanałem Elbląskim łączy się z Iławą i Ostródą. Odcinek od Elbląga do Zalewu Wiślanego jest traktowany jako morskie wody śródlądowe, więc ruch jest tu spory. Przepływają tędy jachty żaglowe i motorowe, łodzie z wędkarzami, łodzie straży granicznej, pchacze z barkami, statki morskie płynące do Elbląga. Spotkać tu można też statki białej floty, której bezcłowe rejsy do Kalingradu cieszą się sporą popularnością. Należy zachować szczególną ostrożność przy mijaniu się z nimi.

W mieście Elbląg znajduje się port morski. Będąc w Elblągu można zobaczyć wiele zabytkowych kościołów, w tym Kościół katedralny św. Mikołaja z XIII wieku, pozostałości po fortyfikacji miejskiej czy zabytkowe budynki używane do dziś. Na terenie rzeki znajdują się również rezerwaty przyrody oraz obszary chronionego krajobrazu. Nad rzeką Elbląg swoje siedziby mają kluby żeglarskie oraz przystanie jachtowe: Harcerski Ośrodek Sportów Wodnych "Bryza", Ośrodek Sportów Wodnych "Fala", Jachtklub Elbląg, przy samej Elbląskiej Starówce znajduje się nabrzeże do cumowania jachtów żaglowych i motorowych - Bulwary Zygmunta Augusta, idelne miejsce do zatrzymania i wypadu na ELbląską Starówkę.


Wszystkie zdjęcia w serwisie objęte są prawami autorskimi. Powielanie ich, kopiowanie, udostępnianie bez zgody autora zabronione.

RZEKA ELBLąG

Rzeka Elbląg jest jedną z rzek na Żuławach Wiślanych. Jej długość wynosi około 20 km. Wypływa z jeziora Drużno, uchodzi do wód Zalew (...)
GALERIA FILMÓW

kanały na Kanale Elbląskim


Kanał Ostródzki

Kanał Bartnicki - Ducki

Kanał Iławski

Partnerzy witryny Kanał Elbląski

Chcesz być informowany o wydarzeniach, promocjach ?
Zapisz się na nasz Newsletter.