Czartery jachtów na Kanale Elbląskim

Jezioro Ewingi

Kanał Elbląski - Jeziora


Jezioro Ewingi

Jezioro Ewingi położone jest na Pojezierzu Iławskim , w gminie Zalewo i w związku ze swoją lokalizacją znane jest ono także pod nazwą Jezioro Zalewskie. Akwen jeziora zlokalizowany jest w dorzeczu rzeki Iławki i jest on najbardziej wysuniętym zbiornikiem na północ od Jezioraka i zachodniej odnogi Kanału Elbląskiego. Za pośrednictwem Kanału Dobrzyckiego, Jezioro Ewingi posiada połączeniem z Jeziorakiem, co umożliwia żeglugę na Kanale Elbląskim aż do Elbląga, dalej na Zalew Wiślany lub wodny szlak Pętli Żuławskiej. Jezioro Ewingi to jezioro typu morenowego, charakteryzuje się płytkim i mulistym dnem, brzegi są niskie, łagodne, przybrzeżne tereny dość podmokłe. Głębokość maksymalna wynosi 3 metry, średnia zaś około 2 metrów, dno jeziora jest mało rozmaicone, płaskie. Powierzchnia akwenu Jeziora Ewingi wynosi 490 hektarów. Ze względu na liczne odpady, jakie były niegdyś do jeziora zrzucane, jest ono jednym z bardziej zanieczyszczonych zbiorników w tym rejonie. Możliwe są połowy ryb zgodnie z okresami ochronnymi. Występują tu m.in. węgorze, szczupaki, liny, leszcze, sandacze, karasie i karpie. Zezwolenie wędkarskie można nabyć w Iławie, w Siedzibie Gospodarstwa Rybackiego


Wszystkie zdjęcia w serwisie objęte są prawami autorskimi. Powielanie ich, kopiowanie, udostępnianie bez zgody autora zabronione.

JEZIORO EWINGI

Jezioro Ewingi położone jest na Pojezierzu Iławskim , w gminie Zalewo i w związku ze swoją lokalizacją znane jest ono także pod nazwą Je (...)
GALERIA FILMÓW

jeziora na Kanale Elbląskim


Jezioro Drużno

Jezioro Piniewo

Jeziorak

Partnerzy witryny Kanał Elbląski

Chcesz być informowany o wydarzeniach, promocjach ?
Zapisz się na nasz Newsletter.