Czartery jachtów na Kanale Elbląskim

Ostróda

Kanał Elbląski - Miejscowości


 Zobacz wszystkie zdjęcia z galerii

Ostróda

Miasto Ostróda leży w obrębie pojezierza Iławskiego , miejscowość otaczają liczne jeziora, w samym obrębie miasta Ostróda leży pięć jezior. Największe z nich to jezioro Drwęckie, przez które przepływa rzeka Drwęca. Ostróda to stolica Krainy Kanału Elbląskiego, nad jeziorem Drwęckim, w centrum miasta  zlokalizowane są liczne przystanie jachtowe, przy których turyści przypływający Kanałem Elbląskim mogą się zatrzymać. W Ostródzie znajduje się baza Żeglugi Ostródzko – Elbląskiej, za pośrednictwem której możemy udać się w malowniczy rejs po Kanale Elbląskim. 

Historia miasta Ostróda sięga XIII wieku i związana jest z działalnością zakonu krzyżackiego. W tym czasie powstał tu zamek krzyżacki, będący najstarszą warownią.

Przed wojną Ostródę nazywano „perłą Mazur”, wiele ze swojego uroku miasto zachowało do dzisiaj, oprócz okolicznych lasów i jezior z wieloma szlakami pieszymi, wodnymi i rowerowymi atrakcją są liczne zabytki w samej Ostródzie. Będąc w mieście koniecznie należy zobaczyć zamek krzyżacki, fragmenty murów obronnych, wieże Bismarcka, spacerując po mieście warto zobaczyć zabytkowe kamieniczki z początku XX wieku.

Ostróda posiada także kilka zabytkowych obiektów sakralnych. Wśród najciekawszych zabytków architektonicznych można wyróżnić między innymi XIV wieczny Kościół Świętego Dominika Savio z zabytkowym portalem, Ewangelicko-Metodystyczny Kościół Łaski Bożej z solidną wieżą i punktem widokowym oraz zachwycający swoja konstrukcją Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Fani obiektów hydrotechnicznych mogą obejrzeć zabytkową śluzę w Ostródzie, przez którą przechodzi wodny szlak Kanału Elbląskiego

Miłośnicy sportu i rekreacji mogą z kolei skorzystać z uroków plaży, znajdującej się nad jeziorem Sajmino, do której prowadzą stopnie schodów wybudowanych w leśnej skarpie. Ostróda to raj dla miłośników sportów wodnych, jedną z popularniejszych atrakcji turystycznych w regionie jest najdłuższy w Polsce wyciąg do nart wodnych na jeziorze Drwęckim, a także specjalny tor kajakowy z platformą i trybunami. W chwili obecnej w Ostródzie odbywa się wiele cyklicznych imprez i wydarzeń kulturalnych. Do najważniejszych z nich zaliczyć można Ostróda Reggae Festiwal, Dni Morza, Festiwal Ognia. W mieście znajdują się liczne hotele, pensjonaty, tawerny i restauracje.


Wszystkie zdjęcia w serwisie objęte są prawami autorskimi. Powielanie ich, kopiowanie, udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Prognoza pogody Ostróda

Prognoza pogody na Kanale Elbląskim, w miejscowości Ostróda

OSTRóDA

Miasto Ostróda leży w obrębie pojezierza Iławskiego , miejscowość otaczają liczne jeziora, w samym obrębie miasta Ostróda leży pięć (...)
GALERIA FILMÓW

miejscowości na Kanale Elbląskim


Partnerzy witryny Kanał Elbląski

Chcesz być informowany o wydarzeniach, promocjach ?
Zapisz się na nasz Newsletter.