Czartery jachtów na Kanale Elbląskim

Elbląg

Kanał Elbląski - Miejscowości


 Zobacz wszystkie zdjęcia z galerii

Elbląg

Elbląg to jedno z najstarszych miast w Polsce, którego historia sięga 1237 roku. Elbląg został założony przez Krzyżaków i do połowy XIV wieku był ważnym miastem portowym. Obecnie Elbląg uważany jest za stolice Zalewu Wiślanego, to największe miasto w tym rejonie, posiada również Port Morski. Po przekopie Mierzei Wiślanej, tor wodny ma zostać pogłębiony, a do miejscowego Portu Morskiego mają przybijać jeszcze większe statki morskie.

W związku ze swoją barwną historią, Elbląg może obecnie poszczycić się zabytkową architekturą i wieloma atrakcjami turystycznymi, posiadającymi wartość historyczną. Na terenie Elbląga możemy znaleźć Muzeum Archeologiczno-Historyczne, w którym zgromadzone zostały liczne eksponaty uzyskane podczas badań archeologicznych. Innymi interesującymi obiektami znajdującymi się w Elblągu są liczne kościoły i obiekty sakralne, w tym Katedra Świętego Mikołaja, pozostałości po zamku krzyżackim czy zabytkowa Brama Targowa. Charakterystyczna dla Elbląga jest architektura Starego Miasta, zachowująca swój oryginalny układ urbanistyczny. Zwiedzanie zabytków nie jest jednak jedyną atrakcją, jaką oferuje miasto. Miłośnicy przyrody znajdą na obrzeżach mista park leśny Bażantaria wraz z wieloma szlakami turystycznymi i pomnikami przyrody. Na pokładzie statków białej floty możliwe są rejsy Kanałem Elbląskim do Buczyńca czy Ostródy, rejsy po Zalewie Wiślanym do Tolkmicka czy Elbląga. My zdecydowanie polecamy czartery barek i samodzielny rejs po Krainie Kanału Elbląskiego. W Elblągu znajdują się liczne porty i przystanie jachtowe.

Największy port jachtowy Jachtklub Elbląg zlokalizowany jest na zachodnim brzegu rzeki Elbląg, zaraz za wejściem Kanału Jagiellońskiego. Naprzeciwko Jachtklubu Elbląg zlokalizowana jest kolejna przystań jachtowa – Harcerski Ośrodek Wodny Bryza. Przed zwodzonymi mostami na zachodnim brzegu znajduje się Ośrodek Sportów Wodnych Fala. Pomiędzy mostami zwodzonymi (Wysokim i Niskim) na wschodnim brzegu rzeki Elbląg znajdują się Bulwary Zygmunta Augusta, to najlepsze miejsce do cumowania dla wodniaków zamierzających zwiedzać Elbląską Starówkę.


Wszystkie zdjęcia w serwisie objęte są prawami autorskimi. Powielanie ich, kopiowanie, udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Prognoza pogody Elbląg

Prognoza pogody na Kanale Elbląskim, w miejscowości Elbląg

ELBLąG

Elbląg to jedno z najstarszych miast w Polsce, którego historia sięga 1237 roku. Elbląg został założony przez Krzyżaków i do połowy XI (...)
GALERIA FILMÓW

miejscowości na Kanale Elbląskim


Partnerzy witryny Kanał Elbląski

Chcesz być informowany o wydarzeniach, promocjach ?
Zapisz się na nasz Newsletter.