Czartery jachtów na Kanale Elbląskim

Gospodarstwo Agroturystyczne Przystań Matyty

Kanał Elbląski - Pensjonaty
  • Przystanie jachtowe
  • Parking
  • Nocleg
  • Toalety
  • Prysznic
  • Wifi
  • Restauracja
  • Plac zabaw


Gospodarstwo Agroturystyczne Przystań Matyty  - informacje

Gospodarstwo Agroturystyczne Przystań Matyty znajduje się w północnej części Jezioraka, na zachodnim brzegu, na początku miejscowości Matyty, które położone są na półwyspie pomiędzy jeziorami Jeziorak i Płaskim. Nad brzegiem jeziora znajduje się pomost  oraz ogrodzone małe kąpielisko. Po prawej stronie pomostu, prostopadle do narzbeża ustawione są y-bomy. Cumujemy z wykorzystaniem y-bomów, dziobem lub rufą do nabrzeża. Głebokość przy nabrzeżu wynosi 0.6 m, na końcu y-bomów głębokość wynosi ok. 1.5 m. Pomost stanowi część kąpieliska, przy nim nie cumujemy. Głebokość na końcu pomostu wynosi 2.5 m.

Gospodarstwo Agroturystyczne Przystań  posiada punkt gastronomiczny, zaplecze sanitarne, możliwość podłączenia się do prądu oraz możliwość pobrania wody do zbiorników w jachcie. Piaszczysta plaża, z bezpiecznym zejściem do wody, pływający pomost okalający do połowy kąpielisko i regularnie strzyżona trawa umilają plażowanie i kąpiele. Na ogrodzonym terenie blisko stodółki zorganizowany jest plac zabaw. Ośrodek jest czynny cały rok. Specjalnością Gospadarstwa Agroturystycznego jest kuchnia domowa - na miejscu można skosztować swojskiego chleba razowego, wypiekango na zakwasie, swojskich wędlin i kiełbas, twarogu, smalca, konfitur i nalewek. 

Gospodarstwo Agroturystyczne Przystań  jest członkiem zrzeszenia skupiającego przystanie, bary, tawerny na wodnym szlaku Kanału Elbląskiego, znane jako „Gościńce Kanału Elbląskiego i Jezioraka”.


Prognoza pogody Zalewo

Prognoza pogody na Kanale Elbląskim, w miejscowości Zalewo

pensjonaty na Kanale Elbląskim


Wodnik Elbląg

Makowo Bajka

Folwark Karczemka

Partnerzy witryny Kanał Elbląski

Chcesz być informowany o wydarzeniach, promocjach ?
Zapisz się na nasz Newsletter.