Czartery jachtów na Kanale Elbląskim

Pochylnia Oleśnica

Kanał Elbląski - Pochylnie
  • Pochylnie


Pochylnia Oleśnica

Pochylnia Oleśnica została oddana do użytku w 1859 roku, jest środkową pochylnia Kanału Elbląskiego (trzecią płynąc od strony Elbląga oraz trzecią płynąc od strony Ostródy). Zlokalizowana jest na 41+600 – 42+00 km. szlaku Kanału Elbląskiego. Jest największą pochylnią – różnica poziomów lustra wody pomiędzy górną a dolną stacją wynosi 24.20 metra, długość torów wynosi 479 metrów. Pod torowiskiem pochylni Oleśnica znajduje się przejście rzeki Klempa. Przejście to zostało wybudowane w 1857 roku w formie podwójnego przepustu, który został umocniony w celu zapobieżenia powstawaniu żłobień, które mogłyby zagrozić konstrukcji podpór tunelu. Tuż obok górnego stanowiska znajdują się zabudowania gospodarcze oraz maszynownia pochylni. Przed dolną stacją pochylni Oleśnica, na jej wschodnim brzegu znajduje się nabrzeże z pachołkami do cumowania jednostek, na górnej stacji nabrzeże znajduje się na zachodnim brzegu.

Wypływając i wypływając z dolnego stanowiska pochylni Oleśnica należy zwrócić uwagę na zrzut wody, który zlokalizowany jest na zachodnim brzegu, prąd wody jest na tyle silny, że może przesunąć jednostkę na dalby (w przypadku jachtów z laminatu istnieje realne ryzyko uszkodzenia kadłuba). Najlepiej zaczekać aż woda przestanie lecieć.

Na pochylnie Oleśnica można zamówić z pobliskiego Krasina pyszny catering z Bistro Ślimaka – burger z mięsa ślimaków, pancetta, pierogi. Więcej szczegółów na stroni Bistro Ślimaka w naszym serwisie.


Wszystkie zdjęcia w serwisie objęte są prawami autorskimi. Powielanie ich, kopiowanie, udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Pochylnia Oleśnica - godziny otwarcia

28 Kwiecień - 30 Wrzesień
Poniedziałek 07:00 - 19:00
Wtorek 07:00 - 19:00
Środa 07:00 - 19:00
Czwartek 07:00 - 19:00
Piątek 07:00 - 19:00
Sobota 07:00 - 19:00
Niedziela 07:00 - 19:00

Prognoza pogody Krasin

Prognoza pogody na Kanale Elbląskim, w miejscowości Krasin

POCHYLNIA OLEśNICA

Pochylnia Oleśnica
GALERIA FILMÓW

pochylnie na Kanale Elbląskim


Pochylnia Kąty

Pochylnia Jelenie

Pochylnia Całuny

Partnerzy witryny Kanał Elbląski

Chcesz być informowany o wydarzeniach, promocjach ?
Zapisz się na nasz Newsletter.