Czartery jachtów na Kanale Elbląskim

Pochylnia Buczyniec

Kanał Elbląski - Pochylnie
  • Pochylnie
  • Parking
  • Toalety
  • Restauracja


Pochylnia Buczyniec

Pochylnia Buczyniec została ukończona jesienią 1860 roku, jest pierwszą pochylnią Kanału Elbląskiego płynąć od strony Ostródy, zlokalizowana jest na 36+600 – 37+200 km. szlaku. Odległość do kolejnej pochylni (Kąty) z dolnej stacji wynosi 1,5 km, odległość z górnej stacji do jeziora Piniewa wynosi zaś 6.10 km. Różnica poziomów pomiędzy górną a dolną stacją wynosi 20.62 metra, długość torowiska zaś 490.3 metra, pod względem długości torowiska jest to najdłuższa pochylnia na Kanale Elbląskim.

W najbliższym sąsiedztwie pochylni Buczyniec, na wschodnim brzegu, na wysokości górnej stacji znajduje się Muzeum Kanału Elbląskiego, muzeum zgromadzono liczne eksponaty związane z Kanałem Elbląskim, w budynku muzeum znajduje się toaleta. Tuż obok budynku zlokalizowany jest parking. Na wysokości dolnej stacji, na wschodnim brzegu kanału znajduje się pole namiotowe oraz duży parking. W okolicy górnej stacji pochylni Buczyniec znajduje się obelisk upamiętniający legendarnego budowniczego Kanału Elbląskiego - George Jacob Steenke. Tuż przed górną stacją na wschodnim brzegu pochylni znajduje się przystań Żeglugi Ostródzko – Elbląskiej, przed przystanią na poszerzonym odcinku kanału jest  obrotnica dla statków. Pomiędzy obrotnicą a wrotami bezpieczeństwa, na dwóch brzegach wybudowano nabrzeża cumownicze z pachołami dla jachtów żaglowych i motorowych oraz białej floty. Naprzeciwko przystani Żeglugi Ostródzko – Elbląskiej, po drugiej stronie kanału znajduje się maszynownia pochylni Buczyniec, wzdłuż ścieżki prowadzącej do maszynowni na ziemi znajdują leżą zabytkowe koła i zębatki wykorzystywane na Kanale Elbląskim. W maszynowni także uiszczamy opłatę za przejście wszystkich pięciu pochylni.

Na pochylni Buczyniec w sezonie funkcjonuje w budce przy górnej stacji mały bar gastronomiczny, można także zamówić z pobliskiego Krasina pyszny catering z Bistro Ślimaka – burger z mięsa ślimaków, pancetta, pierogi. Więcej szczegółów na stroni Bistro Ślimaka w naszym serwisie.


Wszystkie zdjęcia w serwisie objęte są prawami autorskimi. Powielanie ich, kopiowanie, udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Pochylnia Buczyniec - godziny otwarcia

28 Kwiecień - 30 Wrzesień
Poniedziałek 07:00 - 19:00
Wtorek 07:00 - 19:00
Środa 07:00 - 19:00
Czwartek 07:00 - 19:00
Piątek 07:00 - 19:00
Sobota 07:00 - 19:00
Niedziela 07:00 - 19:00

Prognoza pogody Buczyniec

Prognoza pogody na Kanale Elbląskim, w miejscowości Buczyniec

POCHYLNIA BUCZYNIEC

Pochylnia Buczyniec
GALERIA FILMÓW

pochylnie na Kanale Elbląskim


Pochylnia Oleśnica

Pochylnia Kąty

Pochylnia Jelenie

Partnerzy witryny Kanał Elbląski

Chcesz być informowany o wydarzeniach, promocjach ?
Zapisz się na nasz Newsletter.