Czartery jachtów na Kanale Elbląskim

Rejsy One Way na Kanale Elbląskim

Kanał Elbląski - Aktualnosci


 Zobacz wszystkie zdjęcia z galerii

Rejsy One Way na Kanale Elbląskim

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą rejsów One Way na Kanale Elbląskim.

Wspólnie z firmą iczarter.pl przygotowaliśmy dla Państwa ofertę rejsów jednostronnych na Kanale Elbląskim, na trasie Iława - Żuławki lub Żuławki - Iława.

Odbiór i zdanie jachtów odbywa się w Porcie Iława (lub innej ustalonej przystani jachtowej zlokalizowanej w Iławie) lub w Marinie Żuławki na rzece Szkarpawa.

Dużą zaletą rejsów One Way jest odbiór jachtu w punkcie A i zdanie jachtu w punkcie B, w takiej konfiguracji nie powtarzają Państwo tej samej trasy !

Rejs prowadzi malowniczym szlakiem Kanału Elbląskiego oraz częściowo poprzez piękne tereny Żuław Wiślanych.

Trasa rejsu wiedzie przez liczne kanały i jeziora, przepływamy pod licznymi mostami drogowymi (tymi nowoczesnymi oraz tymi zabytkowymi), będziemy przepływali przez zabytkowe wrota przeciwpowodziowe oraz śluzy, pojedziemy jachtem po trawie (pokonamy pięć pochylni Kanału Elbląskiego), przepłyniemy pod mostami zwodzonymi oraz obrotowymi, przepłyniemy przez rezerwat jeziora Drużno, rejs One Way jachtem motorowym to idealny sposób na poznanie Krainy Kanału Elbląskiego.

Podczas rejsu podziwiamy uroki Jezioraka - najdłuższego jeziora w Polsce z licznymi wyspami, piękną linią brzegową. Na Jezioraku punktem obowiązkowym są Siemiany, warto popłynąć Kanałem Dobrzyckim do Zalewa. Poruszając się Kanałem Iławskim popłyniemy akweduktem nad jeziorem Karnickim.

W Miłomłynie kierujemy na Ostródę, płyniemy Kanałem Elbląskim, po drodze śluzujemy się przez dwie zabytkowe śluzy Miłomłyn oraz Zielona. Na Jeziorze Drwęckim warto popłynąć na dobrą rybę na kraniec północnej odnogi jeziora do Przystanku Piławki. Z Ostródy Kanałem Ostródzkim przepłyniemy na jezioro Szeląg Wielki, po drodzę mijamy dwie kolejne śluzy: Ostróda i Mała Ruś, z jeziora Szeląg Wielki przepłyniemy tunelem pod drogą oraz linią kolejową relacji Ostróda - Olsztyn na jezioro Szeląg Mały .

W Miłomłynie warto zatrzymać się na Przystani na Wyspie - można spróbować lokalnych swojskich wędlin oraz serów. Niedaleko przystanii zlokalizowana jest stacja paliw.

Z Miłomłyna kierujemy się na północ przez jezioro Iłińskie, następnie przez trzy małe jeziora połączone kanałem, długie i głębokie jezioro Ruda Woda. Na krańcu jeziora w zatoce znajduje się miejsce cumownicze w dawnym porcie Czupla. Stąd rzut beretem do Zajazdu Pod Kłobukiem, znanego z kuchennych rewolucji. Tuż obok znajduje sie stacja CPN Orlen

Z jeziora Ruda Woda szlak wiedzie dalej kanałem na jezioro Sambród oraz Piniewo. Na brzegu jeziora znajduje się Folwark Karczemka (znana restauracja i spa). Z jeziora Piniewo dopłyniemy kanałem do pierwszej z pięciu pochylni Kanału Elbląskiego. Na pochylni Buczyniec znajduje się Izba Pamięci Kanału Elbląskiego, niedaleko w pobliskim Krasinie Bistro Ślimaka - potrawy ze ślimaków, minii zoo.

Pokonanie pięciu pochylni zajmie Wam nie więcej niż 4-5h, następnie szlak prowadzi kanałem do jeziora Drużno - rezerwat ptactwa wodnego, obszar lęgowy oraz siedlisko ponad 1000 gatunków ptaków. Z jeziora Drużno rzeką Elbląg dopłyną Państwo do Elbląga.

W Elblągu na noc warto się zatrzymać na Bulwarach Zygmunta Augusta zlokalizowanych na Elbląskiej Starówce, pomiędzy zwodzonymi mostami. Kontynująć rejs płyniemy przez tereny przemysłowe Elbląga, następnie szlak prowadzi wąskim Kanałem Jagiellońskim, przez wrota przeciwpowodziowe przepływamy na rzekę Nogat. Płynąc Nogatem z prawej strony omijamy Wyspę Nowakowską,  na końcu znajduje sie rezerwat Ujście Nogatu, siedlisko min. Kormoranów.

Po wejściu na rzekę Szkarpawa, na lewym brzegu mijamy przepompownie w Osłonce, następnie jedną z najciekawszych przystani na Pętli Żuławskiej - przystań w Osłonce. Szkarpawa to meandrująca, malowinicza rzeka, siedlisko Czapli Białej, Czapli Siwej, Żurawii i Kormoranów. Przed Rybiną, na lewym brzegu znajduje się wejście na rzekę Tugę, w niedalekiej przyszłości dopłynie się nią do centrum Nowego Dworu Gdańskiego. Zbliżając się do Rybiny z dalek zobaczymy żółty zabytkowy most zwodzony, pod którym przepłyniemy. Rybina to bardzo ważny węzeł wodny, w tym miejscu szlak rozchoddzi się w trzech kierunkach: Szkarpawą do Gdańska i do Zalewu Wiślanego, tu zaczyna się Wisła Królewiecka, którą dopłyniemy do Sztutowa oraz dalej do Zalewu Wiślanego. W Rybinie znajduje sie także przepompownia, przystań jachtowa oraz zabytkowy most obrotowy Kolejki Wąskotorowej.

Po minięciu mostu obrotowego w Rybinie pozostał już 10 Km. odnicnek Szkarpawy, po godzinnym rejsie dotrzemy do celu podróży - przystani jachtowej w Żuławkach. Miejscowość Żuławki do żywy skansen - pełno tu domów podcieniowych oraz meonnickich znoszonych na terpach. W pobliskiej Drewnicy stoi zaś wiatrak holenderski typu Koźlak.

Na rejs warto zabrać ze sobą rowery, w pobliżu szlaku znajdują się liczne ścieżki rowerowe.

Do dyspozycji klientów oddajemy trzy bardzo dobrze wyposażone jachty motorowe typu Weekend 820Vistula Cruiser 30 oraz Suncamper 30.

Wszystkie jednostki na wyposażniu posiadają silniki zaburtowe Yamaha o mocy 30 Km., stery strumieniowe dziobowe, echosondę,  lodówkę z zamrażalką, kuchenki gazowe, stacjonarny zbiornik paliwa o pojemności 75-100 litrów, zbiornik na wodę pitną o pojmeności min. 100 litrów, ogrzewanie, wskaźnik poziomu płynów, wskaźnik naładowania akumulatrów, ładowarkę, panele fotowoltaiczne, instalację wodną z boilerem ciepłej wody, toaletę elektryczną. Dodatkowo jednostki Vistula Cruiser 30 oraz Suncamper 30 wyposażone są w prysznic w łazience oraz kokpicie.

Polecamy czartery jachtów na Kanale Elbląskim.

Poniżej przedstawiamy przykładowy plan rejsu na trasie Iława - Żuławki

Sobota: Iława - Siemiany (2h)

Niedziela: Siemiany - Zalewo - Siemiany - Chmielówka (4h)

Poniedziałek: Chmielówka - Miłomłyn - Ostróda (4h)

Wtorek: Ostróda - Stare Jabłonki - Ostróda - Piławki - Miłomłyn (5-6h)

Środa: Miomłyn - Folwark Karczemka - Buczyniec (5h)

Czwartek: Buczyniec - Elbląg (5-6h)

Piątek: Elbląg - Osłonka (2h)

Sobota: Osłonka - Rybina - Żuławki (2h)

 

Poniżej przedstawiamy aktualne terminy rejsów One Way na Kanale Elbląskim (stan na 07.08.2018)

  1. Jacht Weekend 820
    1. Termin 23 - 30.09.2018, trasa Iława - Żuławki
  2. Jacht Vistula Cruiser 30
    1. Termin 15 - 22.09.2018, trasa Iława - Żuławki
    2. Termin 23 - 30.09.2018, trasa Żuławki - Iława

Zapraszamy do skorzystania z oferty rejsu po Kanale Elbląskim, dla użytkowników serwisu zniżka w wysokości 5%.

W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 509 66 77 24

 

 


Wszystkie zdjęcia w serwisie objęte są prawami autorskimi. Powielanie ich, kopiowanie, udostępnianie bez zgody autora zabronione.

REJSY ONE WAY NA KANALE ELBLąSKIM

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą rejsów One Way na Kanale Elbląskim. Wspólnie z firmą iczarter.pl przygotowaliśmy dla Państwa (...)
GALERIA FILMÓW

aktualnosci na Kanale Elbląskim


Trasa tematyczna Georga Jacoba Steenke

O projekcie strony Kanał Elbląski

Gościńce Kanału Elbląskiego i Jezioraka

Partnerzy witryny Kanał Elbląski

Chcesz być informowany o wydarzeniach, promocjach ?
Zapisz się na nasz Newsletter.